احتمال انتشار اسناد محرمانه ترور جان اف کندی

احتمال انتشار اسناد محرمانه ترور جان اف کندی

مراسم تشییع جنازه جان اف کندی bbc

 ترور جان اف کندی، موضوع یکی از معروف ترین „نظریه های توطئه“ رایج در آمریکا در دهه های گذشته بوده است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می گوید مایل است اسناد محرمانه مربوط به ترور جان اف کندی را از حالت طبقه بندی شده خارج کند.

آقای ترامپ در توییتی نوشت زمانی که „اطلاعات بیشتری در مورد این اسناد به دست بیاورد“ اجازه انتشار آنها را صادر خواهد کرد. وی توضیح بیشتری در مورد نوع اطلاعاتی که منتظر دریافت آنهاست نداده.

اسناد مربوط به ترور جان اف کندی، در آرشیو ملی ایالات متحده نگهداری می شوند اما ۲۶ اکتبر (۴ آبان)، طبقه بندی محرمانه آنها طبق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات برداشته خواهد شد.

با این حال، مطابق قوانین ایالات متحده، رئیس جمهور این کشور مجاز است در صورتی که صلاح بداند، طبقه بندی محرمانه اسناد را تمدید کند.

آرشیو ملی ایالات متحده، تاکنون اغلب اسناد مرتبط با ترور آقای کندی را منتشر کرده، اما بخشی از این اسناد تاکنون محرمانه مانده است.

جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده از حزب دموکرات بود که از ژانویه ۱۹۶۱ تا نوامبر ۱۹۶۳ در این مقام قرار داشت.

او در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ هدف سوء قصد مسلحانه قرار گرفت و کشته شد.

ترور آقای کندی، موضوع یکی از معروف ترین „نظریه های توطئه“ رایج در آمریکا در دهه های گذشته بوده است.

در سال های پس از ترور جان اف کندی، افرادی بسیار با طرح ابهامات گوناگون در مورد مرگ وی، نهادهای امنیتی آمریکا را به پنهان کاری در این خصوص متهم کرده اند.

Related posts

Leave a Comment